1 grudnia 2020

Adwent i kolęda na przełomie 2020 i 2021 roku

Wskazania biskupa administratora

Na stronie Archidiecezji Gdańskiej pojawiły się wskazania biskupa administratora Jacka Jezierskiego dotyczące Adwentu i nadchodzącej kolędy. Niestety, z powodu zagrożenia koronawirusem, kolęda w parafiach została odwołana.

Warto jednak, jak każdego roku, pobłogosławić nasze domy. Może to uczynić osoba świecka. Zacytujmy fragment wskazań:

Trzeba wówczas, aby ktoś z członków rodziny, w obecności domowników (np. w uroczystość Bożego Narodzenia lub Trzech Króli) pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.

Część wskazań bp. administratora Jacka Jezierskiego dotyczy przeżywania adwentu. Jest w nich zawarta zachęta do udziału w rekolecjach adwentowych (także on-line), uczestniczenia we Mszy świętej, przyjęcia spowiedzi i komunii świętej.

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na stronie Archidiecezji Gdańskiej.

Ze smutkiem oznajmiamy Wam ten komunikat, ponieważ i my uczestniczyliśmy każdego roku w kolędzie. Spotykaliśmy się w Waszych domach z ciepłem i życzliwością. Ufamy Bogu, że stanie się to także w przyszłości i tradycyjna kolęda powróci.