Ogłoszenia klasztorne

II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022

1. Dzisiejsza niedziela adwentu łączy się z tradycyjnym górniczym świętem – „Barbórką”, zatem modlimy się za wstawiennictwem św. Barbary w intencji wszystkich górników. Poza tym pamiętamy w modlitwie o bezrobotnych z racji ich dnia oraz wspieramy duchowo i materialnie zbiórką do puszek Kościół na Wschodzie, szczególnie dotknięty pożogą wojenną na Ukrainie.

2. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.30.

3. Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków i świec Caritas na pomoc dzieciom. Więcej o akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stronie: wigilijnedzielo.caritas.pl

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

• we wtorek św. Mikołaja, biskupa Miry,
  • w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. W dzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. Do tej uroczystości przygotowujemy się nowenną.

Dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę. Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom, a zwłaszcza Barbarom, zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa. Na ten czas, niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu duszy i ciała.

Pokój i dobro – Franciszkanie z Nowego Portu.

Jesienne jeszcze ujęcie rzeźby Jezusa Chrystusa z naszego ogrodu klasztornego.

» Archiwum | Pobierz jako PDF