Ogłoszenia klasztorne

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

22 maja 2022

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i wpłaty na konto. Na cele inwestycyjno-remontowe zebraliśmy w ubiegłą niedzielę kwotę 2654 zł, natomiast na Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych Prowincji św. Franciszka z Asyżu pw. bł. Jana Dunsa Szkota we Wronkach 965 zł. Za okazane serce szczerze i pokornie dziękujemy – Bóg zapłać.

2. Trwają prace renowacyjne związane z odnowieniem podium oraz schodów przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Kto pragnie złożyć datki na ten cel, może to uczynić do skarbony w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W liturgii kościoła przypada:

• w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki pw. św. Franciszka z Asyżu,
  • we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,
  • w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W poniedziałek rozpoczyna się Kapituła Prowincjalna. W czasie porannej Mszy świętej wotywnej do Ducha Świętego modlić się będziemy o potrzebne dary i łaski dla braci zebranych na Kapitule o właściwe wybory do władz naszej Prowincji.

6. We wtorek o godz. 7.30 modlimy się za naszych dobroczyńców i ofiarodawców. To także Msza wotywna za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy w intencjach polecanych próśb i podziękowań; jest to kolejny wtorek nowenny przed uroczystością.

7. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencjach. Wieczorem po Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

8. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.

9. Nabożeństwa majowe odprawiamy tradycyjnie w tygodniu: rano po Mszy świętej ok. godz. 8.00, wieczorem o godz. 18.00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 16.00.

10. Okazja do spowiedzi świętej 15 minut przed każdą Mszą świętą.

11. W zakrystii są do nabycia dewocjonalia – pamiątki z Ziemi Świętej: krzyże z drzewa oliwnego, mydło, olejek nardowy, breloczki św. Józefa, różańce, także małe różańce (dziesiątki) i nowy przewodnik po Ziemi Świętej.

Zachęcamy do zaopatrzenia się w wodę święconą w butelkach, aby zabrać do naszych domów i zanieść ją także chorym i starszym.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: ostatni „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę. Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa. Na ten czas, niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu duszy i ciała.

Pokój i Dobro – Franciszkanie z Nowego Portu.

Widok na wieżę naszej świątyni.

» Archiwum | Pobierz jako PDF