Ogłoszenia klasztorne

XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022

1. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, wszystkim gościom, sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy dużo słońca, nabierania sił do dalszej pracy, aby zdrowi mogli z radością uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej i dziękować Bogu za wszystkie łaski, których nam udzielił w minionym tygodniu.

2. Dziękujemy za składane ofiary i wpłaty na konto. Za okazane serce, szczerze i pokornie dziękujemy – Bóg zapłać.

3. Trwają prace renowacyjne związane z odnowieniem stopni przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Kto pragnie złożyć datki na ten cel, może to uczynić do skarbony w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka ofiar przed kościołem. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II i Gdańskiego Archidiecezjalne Kolegium Teologicznego w Gdyni.

4. W liturgii Kościoła przypada:

• w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Bożej Zielnej),
  • we wtorek wspomnienie św. Beatrycze z Silvy,
  • w środę wspomnienie, św. Jacka, kapłana,
  • w sobotę św. Bernarda, opata i dr. Kościoła.

5. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości, aby wspierać wysiłek walki z tymi, którzy podejmują abstynencję od różnych uzależnień. Księga znajduje się na ołtarzu św. Antoniego.

6. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także święto Wojska Polskiego i pamiętna rocznica polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej jako „Cudu nad Wisłą”.

Msze święte tego dnia jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 16.30. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada także odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie.

Pamiętajmy o naszej modlitwie za żołnierzy, którzy stoją na straży naszych granic i o bezpieczną służbę dla nich.

7. We wtorek o godz. 7.30 modlimy się za naszych dobroczyńców i ofiarodawców oraz w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Intencje można zapisywać na kartkach i przekazywać nam w zakrystii.

8. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

9. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed każdą Mszą świętą rano i wieczorem.

10. W zakrystii są do nabycia dewocjonalia – pamiątki z Ziemi Świętej. Zachęcamy do zaopatrzenia się w wodę święconą w butelkach, aby zabrać do naszych domów i zanieść ją chorym i starszym.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: polecamy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł z dodatkiem płyty CD z tekstami Pisma Świętego. Na stoliku z prasą są także wystawione broszury – pomoce dla rodziców i wychowawców na temat zagrożeń i uzależnień w wieku dorastania młodzieży i dzieci.

12. Za tydzień przypada trzecia niedzielę miesiąca, w czasie której będzie sprawowana dodatkowa intencja o godz. 12.00 za Ludzi Morza i ich rodziny oraz za marynarzy, rybaków, pracowników portu i firm działających w sąsiedztwie Kościoła Morskiego.

W tym dniu ofiary zbierane podczas Mszy świętej przeznaczamy na cele remontowe.

Dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę.

Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu duszy i ciała.

Pokój i Dobro – Franciszkanie z Nowego Portu.

» Archiwum | Pobierz jako PDF