Ogłoszenia klasztorne

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

1. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom. Niech Pan Jezus żyjących błogosławi, a zmarłych przyjmie do nieba.

Naszą wdzięczność polecimy Jezusowi na Mszy świętej we wtorek o godz. 7.30 oraz w czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes” jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie po Msza świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

3. W niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach odbędzie się Msza święta bez kazania. Kolekta w czasie Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

4. We wtorek o godz. 7.30 Msza święta w intencji żyjących i zmarłych dobrodziejów i darczyńców.

5. W pierwszy piątek miesiąca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główne uroczystości odbędą się przy grobach Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku (ul. gen. Antoniego Giełguda). Program wydarzeń dostępny jest na stronie Oddziału IPN w Gdańsku.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy świętej o godz. 7.30 i godz. 18.00, natomiast w Wejherowie w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w każdy piątek o godz. 15.00 Msza święta w intencji pielgrzymów, a około 16.00 wyjście na Kalwarię i Drogę Krzyżową. Zachęcamy też do zyskania odpustów z racji 800. rocznicy stygmatów św. Franciszka.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Osservatore Romano”. Pisma dostępne są na stojaku przy wyjściu ze świątyni.

Dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę. Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa. Na ten czas, niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu duszy i ciała.

Pokój i Dobro – Franciszkanie z Nowego Portu.

Widok na Port w Gdańsku i oczywiście na nasz Kościół Morski.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

55 0.077718019485474