3 kwietnia 2022

Ogłoszenia Archidiecezji Gdańskiej

1. Zapraszamy do udziału w Gdańskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek, 8 kwietnia. Nabożeństwo rozpoczniemy w Gdańsku przy Zielonej Bramie o godz. 20.00. Przejdziemy ulicami naszego miasta i zakończymy na placu Solidarności.

Podczas tegorocznego nabożeństwa będziemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie. Prosimy wziąć ze sobą świece!

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o potomstwo, która będzie miała miejsce w piątek, 8 kwietnia w Matemblewie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00. Naszym gościem będzie Marcin Jakimowicz – mąż, ojciec, pisarz, redaktor „Gościa Niedzielnego”.

3. Szkoła Barnaby zaprasza na spotkanie z Marcinem Jakimowiczem. Odbędzie się ono w sobotę, 9 kwietnia w kaplicy akademickiej przy parafii pw. NSJ w Gdańsku-Wrzeszczu. Początek o godz. 9.00. W programie konferencja wraz z nabożeństwem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły Barnaby.

4. Msza Święta dla osób chorych i niepełnosprawnych będzie sprawowana w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 15.00 w parafii pw. Gwiazdy Morza w Sopocie.

Duszpasterstwo akademickie

1. Studenci zapraszają na nocną adorację Najświętszego Sakramentu (8/9 kwietnia) do kaplicy DA przy kolegiacie NSJ w Gdańsku-Wrzeszczu. Program:

• Eucharystia o godz. 19.00 (piątek, 8 kwietnia) w kolegiacie NSJ,
  • droga krzyżowa ulicami Wrzeszcza,
  • od 22.00 do 6.00 adoracja NS w ciszy,
  • zakończenie adoracji Jutrznią o godzinie 6.00 i Eucharystią w kolegiacie o godz. 6.30,
  • śniadanie w salce akademickiej.

2. Zapraszamy na spotkanie dla par „Miłość nie z tej ziemi”, które odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 19.00 w sali DA „Na czarnej” (przy kolegiacie NSJ w Gdańsku-Wrzeszczu).