6 czerwca 2022

Słowo Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego

Zaproszenie na uroczystości do gdańskiego Matemblewa i Gdyni

Przedstawiamy słowo Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego do Wiernych:

Drodzy Siostry i Bracia,

Serdecznie zapraszam na pieszą pielgrzymkę małżeństw i rodzin, która wyruszy z oliwskiej archikatedry do Matemblewa w sobotę, 11 czerwca o godzinie 11.00. W sanktuarium będzie czekał na pielgrzymów ciepły posiłek oraz różne atrakcje i zabawy dla dzieci. O godzinie 15.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji rodzin. Nasze spotkanie zakończymy koncertem ewangelizacyjnym.

Natomiast w niedzielę, 12 czerwca w Parafii pw. NMP Królowej Polski w Gdyni zostanie ukoronowany obraz Matki Bożej Pocieszenia z Bazyliki Morskiej. Zapraszam duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 13.00, której będzie przewodniczyć ks. arcybiskup Salvatore Pennucchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

+Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański

Więcej informacji o wymienionych wydarzeniach dostępnych jest na stronie Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie (link) oraz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni (link).

List dostępny jest również w załączniku.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego