27 października 2022

Uroczystości Wszystkich Świętych

Zapraszamy do naszej świątyni

W dniu 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Msze święte w Kościele Morskim odbędą się tego dnia jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.30. W Dzień Zaduszny (2 listopada) dodatkowe Msze święte o godz. 10.00 i 16.30. W dniu 3 listopada również dodatkowa Msza święta o godz. 10.00.

W Dzień Wszystkich Świętych w kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej Msze święte odbędą się o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (suma), 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 13.30 i 19.00.

O godz. 14.30 rozpocznie się tradycyjna procesja na cmentarz, a o 15.00 Msza święta w cmentarnej kaplicy. Zapraszamy.

Podczas oktawy modlitw za zmarłych, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach.

Przy okazji warto przypomnieć sobie, czym różni się Dzień Wszystkich Świętych od Dnia Zadusznego, który przypada 2 listopada:

– w Dzień Wszystkich Świętych modlimy się za osoby, które są już w niebie i cieszą się życiem wiecznym oraz wspominamy te, które oficjalnie zostały uznane za święte. Powinien być to dla nas dzień wielkiej radości.

– Dzień Zaduszny to święto wszystkich zmarłych, także tych, których dusze nie trafiły jeszcze do nieba i dusze zmarłych cierpiące w czyśćcu. Powinien być to dzień zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem.

Zacytujmy w tym miejscu słowa księdza Piotra Pawlukiewicza, które warto zapamiętać:

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy...